Καλημέρα σας! Η νέα στήλη του Radar για το στοίχημα είναι εδώ.

Θα επιλέγουμε τα καλύτερα παιχνίδια, θα βρίσκουμε τις ευκαιρίες στο κουπόνι, θα δίνουμε πληροφορίες για να κάνουμε πιο εύκολο τον δρόμο για το ταμείο.

Πάμε να δούμε τα σημερινά ματς. Επιστρέφουν τα πρωταθλήματα, μετά τους αγώνες κυπέλλων που έγιναν στα μέσα της εβδομάδας.

Το δυνατό στήριγμα το βρίσκουμε στη Γαλλία, τον «άσο» της Νις κόντρα στην Αζαξιό.

Πήρε για τα καλά τα πάνω της στα τελευταία παιχνίδια.

Συμπλήρωσε 5 αγωνιστικές αήττητη με 4 νίκες και 1 ισοπαλία. «Καθάρισε» τη Λιλ με 1-0, τη Λανς με 1-0, πήγε και κέρδισε μέσα στη Μασσαλία με 1-3 τη Μαρσέιγ. Παίζει με την Αζαξιό η οποία μετράει 5 ήττες στα 6 τελευταία παιχνίδια και δίνει μάχη για να παραμείνει στην μεγάλη κατηγορία.

Από τη Γαλλία έχει αξία και ο «άσος» της Σεντ Ετιέν στην αναμέτρηση της δεύτερης κατηγορίας με την Ντιζόν.

Προσπαθεί να απομακρυνθεί από τις επικίνδυνες θέσεις κι έχει δείξει σημάδια ζωής στα τελευταία ματς.

Αν δεν είχε και το -3 θα ήταν πάνω από τη γραμμή. Ι

σόβαθμή της είναι η Ντιζόν η οποία ηττήθηκε στα 5 από τα 6 πρόσφατα ματς.

Είναι ευκαιρία για την Σεντ Ετιέν να πάρει το τρίποντο για να «ανασάνει» βαθμολογικά.

Στη δεύτερη κατηγορία της Ισπανίας η Γρανάδα έχει την πιο δυνατή έδρα.

Συμπλήρωσε 13 σερί νίκες και είναι αήττητη από την 1η Μαΐου του 2022.

Δεν είναι εύκολο το σημερινό ματς με την Τενερίφη, γι’ αυτό άλλωστε βρίσκουμε τον «άσο» της στο 2,02.

Θα παίξει κλειστά η φιλοξενούμενη για να πάρει τουλάχιστον τον βαθμό.

Προέρχεται από 8 αγώνες χωρίς ήττα. Η Γρανάδα όμως είναι ικανή να δώσει τέλος σε αυτό το σερί.

Τα 2 τελευταία χρόνια κέρδισε με το ίδιο σκορ 2-1 την Τενερίφη.

Στην Τσάμπιονσιπ της Αγγλίας η Γουέστ Μπρομ ανανέωσε το συμβόλαιο του Κάρλος Κορμπεράν έως το καλοκαίρι του 2027 κι έχει ως στόχο την άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ.

Κέρδισε με 1-0 την Κόβεντρι και μπήκε στις θέσεις των πλέι οφ, όπου θέλει να παραμείνει έως το τέλος.

Απόψε αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Μπέρμπιγχαμ η οποία μετά από 5 σερί ήττες κέρδισε με 4-3 τη Σουόνσι, σε ένα ματς όπου πέτυχε 2 γκολ στο 90’ και στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αξίζει το ποντάρισμα στο «διπλό» της Γουέστ Μπρομ σε απόδοση κοντά στο 2,00.