Η Μαρία Σάκκαρη έφτασε μια ανάσα από τον τελικό του Miami Open, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε. Η Ελληνίδα στο τρίτο και καθοριστικό σετ προηγήθηκε 4-2 και 6-5 στα γκέιμ, όμως στα κρίσιμα σημεία δεν ήταν ψύχραιμη με αποτέλεσμα να δώσει την ευκαιρία στην Αντρέσκου να μπει στο ματς και εν τέλει να πάρει τη νίκη στο τάι μπρέικ.

Η Μαρία Σάκκαρη έπαιξε φανταστικό τένις και τις δυο εβδομάδες που βρέθηκε στο Μαϊάμι, πετυχαίνοντας μερικές από τις σημαντικότερες νίκες της καριέρας της, αλλά και “λυγίζοντας” σαν μια ελίτ αθλήτρια, σε μια αναμέτρηση πολύ υψηλού επιπέδου με την Μπιάνκα Αντρέσκου, πρωταθλήτρια του US Open το 2019.

Μετά από 2 ώρες και 42 λεπτά, τελικά η Αντρέσκου πήρε την πολυπόθητη πρόκριση για τον τελικό του Miami Open, επικρατώντας της Ελληνίδας τενίστριας με 7-6 (7), 3-6, 7-6 (4).

Δείτε όλες τις  τελευταίες Ειδήσεις από την  Ελλάδα και τον  Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο  Radar.gr.