Η Μάντσεστερ Σίτι μέσα σε δύο λεπτά «καθάρισε» σαν αβγό την Κρίσταλ Πάλας και πλέον περιμένει ήττα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από τη Λίβερπουλ για να πάρει και μαθηματικά τον τίτλο που θα είναι ο πέμπτος τα τελευταία δέκα χρόνια και ο έκτος στην ιστορία της!

Η ομάδα του Γκουαρντιόλα δεν χρειάστηκε να φορτσάρει σε κανένα σημείο του ματς. Στο πρώτο ημίχρονο η Σίτι είχε κατοχή της μπάλας όμως δεν δημιούργησε κάποια μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει.

Οι «πολίτες» μπήκαν πιο σοβαροί στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να «καθαρίσουν» την υπόθεση μέσα σε μόλις δύο λεπτά…

Στο 57’ ο Κουν Αγκουέρο κατάφερε να ανοίξει το σκορ με ένα τρομερό τελείωμα, γράφοντας το 1-0.

Στην αμέσως επόμενη φάση οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και δεύτερο γκολ. Σκόρερ ο Φεράν Τόρες, με τον Ισπανό να σημειώνει ένα όμορφο γκολ με το αριστερό, λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή και να «σφραγίζει» ουσιαστικά το διπλό τίτλου της Σίτι στο Λονδίνο…

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ: Γκουαΐτα, Γουόρντ, Γουγιατέ, Νταν, Μίτσελ, Ρίντεβαλντ, Μιλιβόγεβιτς, Εζε, Τάουνσεντ (84’Αγιού), Μπεντέκε (67’Ματετά), Ζαχά.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Έντερσον, Άκε, Λαπόρτ, Κανσέλο, Μεντί, Τόρες, Φερναντίνιο (67’Ζιντσένκο), Ροντρίγκο, Στέρλινγκ, Αγκουέρο. Ζεσούς.

Δείτε όλες τις  τελευταίες Ειδήσεις από την  Ελλάδα και τον  Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο  Radar.gr.