Ο Στέφανος Τσιτσιπάς στην πρεμιέρα του στο ATP 500 του Ακαπούλκο, νίκησε εύκολα τον Μπενουά Περ και εξασφάλισε την πρόκριση στους «16» του τουρνουά.

Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας χρειάστηκε μόλις 69 λεπτά για να επιβληθεί του αντιπάλου του, με 6-3, 6-1 σετ. Ο Στέφανος μπήκε δυνατά στο ματς, δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλό του, δείχνοντας από νωρίς τις προθέσεις του στο πρώτο σετ, ξεφεύγοντας με 3-0 και 5-2 στα Game, κατακτώντας τελικά εύκολα το πρώτο σετ με 6-3. Στο δεύτερο σετ, ο Τσιτσιπάς ξεκίνησε ακόμα καλύτερα και κάνοντας δύο break στο σερβίς του Γάλλου ξέφυγε με 4-0, συνεχίζοντας να έχει τον έλεγχο, κατακτώντας τελικά το σετ με 6-1 Game, για να πάρει μία εύκολη πρόκριση.

Επόμενος αντίπαλος του Τσιτσιπά θα είναι ο Αμερικανός Τζον Ίσνερ, που απέκλεισε με 2-0 (6-4, 6-3) τον Σαλβατόρε Καρούσο.

Δείτε όλες τις  τελευταίες Ειδήσεις από την  Ελλάδα και τον  Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο  Radar.gr.