Σε παράσταση του Γιάννη Αντετοκούνμπο εξελίχθηκε ο αγώνας των Μπακς με τους Νετς. Ο Greek Freak ήταν ασταμάτητος έδωσε ένα ακόμα σόου στο τερέν: 49 πόντοι, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 τάπες και υποχρέωσε την ομάδα των Ντουράντ και Ίρβινγκ σε ήττα με 117-114.

Η τρίτη περίοδος ήταν ένα «σόου» του Αντετοκούνμπο, ο οποίος πέτυχε συνολικά 18 πόντους (τους 14 συνεχόμενους) για το Μιλγουόκι. Οι Νετς αμυντικά δεν είχαν απάντηση για τον Αντετοκούνμπο αλλά μπόρεσαν χάρη στον Ντουράντ να παραμείνουν κοντά στο σκορ, ισοφαρίζοντας σε 90-90. Οι Μπακς κατάφεραν να πάρουν διαφορά, προηγούμενοι με 113-107, οι Νετς προσπάθησαν μείωσαν και ο Γιάννης με δίποντο έκανε το 117-112, με ένα λεπτό για το τέλος.

Οι Νετς μείωσαν ξανά σε 117-114 με τον Μίντλετον να είναι άστοχος και με 4 δευτερόλεπτα για το τέλος, το Μπρούκλιν είχε την κατοχή και το τάιμ άουτ. Ο Ντουράντ πήρε το τελευταίο σουτ για την ισοφάριση αλλά ήταν άστοχος με τους Μπακς να κερδίζουν με 117-114.

Με αυτή τη νίκη οι Μπακς ανέβηκαν στο 40-24 (3οι στην Ανατολή). Οι Νετς έπεσαν στο 43-22 (2οι). Οι δύο ομάδες παίζουν και πάλι μαζί την Τετάρτη. Στην κορυφή της Ανατολής είναι οι 76ers (42-21).

Τα δωδεκάλεπτα: 28-37, 62-59, 90-90, 117-114.

Δείτε όλες τις  τελευταίες Ειδήσεις από την  Ελλάδα και τον  Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο  Radar.gr.