Συναρπαστικό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι να ακουστεί η κόρνα της λήξης έγινε στο Μιλγουόκι. Τελικά η Μπακς πήραν τη νίκη κόντρα στους Γουίζαρντς με 135-134 έχοντας πλουραλισμό στην επίθεση και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να «ανεβάζει στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο, αν και αποβλήθηκε με έξι φάουλ δύο λεπτά πριν το φινάλε.

Ο Giannis «άγγιξε» το triple double με 23 πόντους έχοντας 7/8 βολές, 8/13 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 9 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κοψίματα σε 30 λεπτά συμμετοχής ενώ πρώτος σκόρερ για τους Μπακς ήταν ο Χόλιντεϊ με 29 πόντους. Ο Κόνατον είχε 6 πόντους ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε 3 με 3/4 βολές, 0/2 δίποντα, 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ σε 16 λεπτά συμμετοχής.

Για τους ηττημένους ο Μπιλ είχε 42 πόντους με 11/14 βολές, 11/18 δίποντα, 3/6 τρίποντα ενώ πολύ καλός ήταν και ο Ουέστμπρουκ με 29 πόντους, 12 ριμπάουντ και 17 ασίστ.

Ο «Greek Freak» αποβλήθηκε δύο λεπτά πριν το φινάλε ωστόσο οι Μπακς πήραν τη νίκη χάρη σε μεγάλα σουτ των Κόνατον και Λόπες ενώ το τρίποντο του Μάθιους πίσω από το κέντρο, με τη λήξη βρήκε σίδερο.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-37, 71-71, 103-95, 135-134.

Δείτε όλες τις  τελευταίες Ειδήσεις από την  Ελλάδα και τον  Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο  Radar.gr.