Ο Παναθηναϊκός «παραδόθηκε» στην Αναντολού Εφές στην Πόλη και γνώρισε βαριά ήττα  με 85-65. Στην πρώτη περίοδο, ο Παναθηναϊκός εμφανίστηκε πολύ ανταγωνιστικός απέναντι στην Εφές που διαθέτει μια από τις καλύτερες άμυνες στη διοργάνωση, μένοντας κοντά στο σκορ και βάζοντας δύσκολα στους Τούρκους που όμως είχαν το προβάδισμα. Στη συνέχεια, τα πράγματα κύλησαν πιο ισορροπημένα, μέχρι το τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, όπου ο Μπομπουά πήρε το όπλο του και με συνεχόμενους πόντους ανέβασε τη διαφορά πάνω από τους 10, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια στο 43-33.

Στην τρίτη περίοδο δεν άλλαξαν πολλά καθώς οι γηπεδούχοι έλεγχαν την αναμέτρηση, με τον Παναθηναϊκό να μην μπορεί να πλησιάσει, αλλά ούτε και την Εφές να μπορεί να ξεφύγει. Το τέταρτο δεκάλεπτο αποδείχθηκε παράσταση για έναν ρόλο, με τους Τούρκους να κάνουν ό,τι θέλουν χωρίς κανείς από τον Παναθηναϊκό να μπορεί να τους σταματήσει, με το τελικό 85-65 να έρχεται εύκολα.