Η Μαρία Σάκκαρη δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Αμερικανίδα Μάντισον Κις, No.25 της παγκόσμιας κατάταξης και φιναλίστ του US Open το 2017, κατάφερε να κάνει δύο μπρέικ στο πρώτο σετ και έφτασε στη νίκη. Αύριο θα αντιμετωπίσει στην προημιτελική φάση τη νικήτρια του ζευγαριού Σαμπαλένκα-Μουγκουρούθα.

Η Σάκκαρη ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του ματς. Στο 1ο σετ προηγήθηκε με 4-2, στη συνέχεια έκανε μπρέικ πόιντ και έκανε το 1-0 στα σετ (6-2).

Στο δεύτερο σετ η Κις πήρε το προβάδισμα αλλά η Σάκκαρη με μπρέικ ισοφάρισε σε 1-1, πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού και προηγήθηκε με 4-2. Η Αμερικανίδα δεν μπορούσε να αντιδράσει, και έτσι η Ελληνίδα τενίστρια με 6-2 έφτασε στη νίκη-πρόκριση μετά από 68 λεπτά.

Δείτε όλες τις  τελευταίες Ειδήσεις από την  Ελλάδα και τον  Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο  Radar.gr.